Dzień Mamy i Taty i pożegnanie przedszkola

10 czerwca odbyła się uroczystość pożegnania przedszkola przez dzieci z grupy Żabki połączona z Dniem Mamy i Taty.

Dzień Mamy i Taty to idealny moment na złożenie życzeń kochanym Rodzicom. To właśnie Mamie oraz Tacie należą się największe podziękowania za życie, za troskę, za poświęcenie, za każdy zwyczajny dzień. To dla nich ten dziecięcy trud. Każdy jak umie w tym dniu dziękuje swoim Rodzicom.

"Żegnaj Zimo- witaj Wiosno!"

„Żegnaj Zimo – witaj Wiosno” – czyli pierwszy dzień wiosny w naszym przedszkolu.

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka radosny czas zabawy. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy wcześniej. Podczas spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy również piosenki o tematyce wiosennej. Wreszcie nadszedł pierwszy dzień wiosny.

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

Wizyta św. Mikołaja w przedszkolu to nie lada wydarzenie, do którego przygotowywało się całe przedszkole. Przywitanie tak ważnego gościa musi odbyć się perfekcyjnie.

#Akcja Szkoła Pamięta

„Co to jest niepodległość
Teraz wiem już na pewno
Każde dziecko dziś woła
To polski dom polska szkoła”

W ramach "Akcji Szkoła Pamięta" 10 listopada 2021 roku w Samorządowym Przedszkolu Nr 165 w Krakowie zorganizowane zostały obchody Święta Niepodległości. Uroczystą akademię w tym dniu przygotowały dzieci z dwóch najstarszych grup, IV i V.

OMBRO-CINÉMA / KINO Z FOLII I PAPIERU

Grupa V Żabki wzięły udział w dwóch warsztatach kreujących ekspresję twórczą dzieci w ramach projekty Bądź Kulturalny! Warsztaty odbyły się w kameralnym kinie Paradox przy ul. Krupniczej. Działania przewidziane w ramach akcji Ombro-cinéma / kino z folii i papieru to szerokie pasmo wydarzeń interdyscyplinarnych, wspierających edukację kulturową, szczególnie filmową.