SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI STRAŻY MIEJSKIEJ

5 stycznia b.r. nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Straży Miejskiej. Celem wizyty było przypomnienie i utrwalenie w formie praktycznych ćwiczeń wiedzy o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym. Dzieci z wszystkich grup miały okazję przećwiczyć bezpieczny sposób przechodzenia przez jezdnię, dowiedziały się gdzie szukać pomocy, gdy im coś zagraża, do czego służą odblaski i czy mogą one uratować życie, jak również zadawały mnóstwo trafnych pytań, na które otrzymały rzetelną odpowiedź.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały materiały edukacyjne oraz elementy odblaskowe, które obiecały nosić na ubraniu, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej było doskonałym przygotowaniem do bezpiecznych ferii zimowych. Dziękujemy!

/Joanna Opozda/