Cykl warsztatów pt.

Grupa V bierze udział w warsztatach pt. Z bajką w świat emocji – cykl 10 spotkań prowadzonych przez instruktorów z Teatru Drama "Arteterapia Karimba" o różnych emocjach, zróżnicowany w zależności od wieku odbiorców i odbiorczyń.

Cykl warsztatów "Z bajką w świat emocji" pomaga dzieciom zrozumieć swoje nastroje, zachowania ale także uwrażliwia na to co przeżywają inni. "Każdy warsztatnopiera się na autorskiej fabule. Bajkowe wydarzenia stająsię pretekstem do doświadczenia rozmaitych sytuacji, do obserwowania swoich przeżyć, nazywania emocji,a w konsekwencji uczenia się jak sobie z nimi radzić i jak je regulować". Dzieci gr V na zdjęciach za pomocą mimiki i gestu przedstawiały róże emocje - strach, radość, złość, itp. Zapoznały się też z instrumentami imitującymi zjawiska atmosferyczne - deszcz, burzę, wiatr. W trakcie warsztatów instruktorki wykorzystują instrumenty intuicyjne, by stworzyć pełniejszą atmosferę spotkania. Skupiając zainteresowanie uczestników także na innych niż werbalne, środkach wyrazu, instrumenty uwrażliwiają i ułatwiają wchodzenie w role. Niektóre z nich wyciszają i odprężają, inne pobudzają i wzmacniają. Na warsztatach dramowych o emocjach dzieci również rozmawiają i uczą się o tym, jak w trudnej i niesprzyjającej sytuacji znaleźć coś pozytywnego.