#Akcja Szkoła Pamięta

„Co to jest niepodległość
Teraz wiem już na pewno
Każde dziecko dziś woła
To polski dom polska szkoła”

Akcja Szkoła Pamięta

W ramach "Akcji Szkoła Pamięta" 10 listopada 2021 roku w Samorządowym Przedszkolu Nr 165 w Krakowie zorganizowane zostały obchody Święta Niepodległości. Uroczystą akademię w tym dniu przygotowały dzieci z dwóch najstarszych grup, IV i V. Przedszkolaki na ten wyjątkowy dzień przygotowały piękny występ recytatorsko – wokalny, zatańczyły poloneza, a całość uwięczyła inscenizacja pantomimiczna ilustrująca rozerwanie granic naszego kraju przez zaborców. W dniach poprzedzających niniejszą uroczystość nasze przedszkolaki wzbogacały wiedzę dotyczącą naszego kraju. Odpowiadając tym samym na postawione wcześniej pytanie „Co powinien wiedzieć każdy Polak?”. Zostały wprowadzone w świat legendy „O Czechy, Lechu i Rusie”, poznały sylwetkę Józefa Piłsudskiego oglądając film animowany pt. „Kasztanka”, utrwaliły znajomość naszych symboli narodowych, dowiedziały się czym jest owa niepodległość...

„Co to jest niepodległość
Teraz wiem już na pewno
Każde dziecko dziś woła
To polski dom polska szkoła”

/Ewelina Łoboda/