Wspólne świętowanie Niepodległości z grupą Krakowiaczki i Misie

10 listopada uroczyście obchodziliśmy w przedszkolu Święto Polski – 103 rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Krakowiaczki zaprosiły z tej okazji swoich młodszych kolegów i koleżanki z grupy I “Misie” do wspólnego, radosnego świętowania.

Wspólne świętowanie Niepodległości z grupą Krakowiaczki i Misie

Zaprezentowaliśmy „Misiom” krótki występ artystyczny – taniec ze wstążkami do utworu F. Chopina „Walc A-moll” oraz recytację wiersza W. Bełzy „Katechizm Polskiego Dziecka”.   Dokładnie o godzinie 11.11 wspólnie i uroczyście odśpiewaliśmy Hymn Polski w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do Hymnu”.

Po wspólnym, pamiątkowym zdjęciu Krakowiaczki wręczyły swoim młodszym kolegom własnoręcznie wykonane kotyliony, aby zabierając je do domu zabrały również wspomnienie o tym wyjątkowym dniu.

Mamy nadzieję, że wszystkie Misie i Krakowiaczki spędziły ten dzień w miłej atmosferze.

/Joanna Opozda/