WYCIECZKA DO MUZEUM ETNOGRAFICZNEGO - GRUPA V ŻABKI

Dnia 26 marca grupa V wzięła udział w warsztatach edukacyjnych „Gdzie mieszkają Krakowiak i Krakowianka?” w Muzeum Etnograficznym, podczas których przenieśliśmy się w świat dawnego Krakowa. Dzieci miały okazję dowiedzieć się i zobaczyć jak funkcjonował dawny dom i jego mieszkańcy? Jakie wydarzenia wyznaczały dawny rytm życia? Jakimi wzorami i kolorami posługiwano się przy ozdabianiu domu?  A Wizyta w izbie krakowskiej i odkrywanie sekretów zalipiańskiej skrzyni, połączona z zakładaniem dawnych strojów i pracą z rekwizytami była ciekawą przygodą. Podsumowaniem  naszej wizyty w muzeum były warsztaty plastyczne na których dzieci projektowały własne „zalipiańskie skrzynie”. Ponieważ pogoda była dla nas łaskawa, więc wybraliśmy się jeszcze na spacer po Kazimierzu by odrobinkę przybliżać naszą historię i kulturę.