Wycieczka do ZOO

7 miesięcy temu

2 października 2023 roku dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 165 wybrały się do Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego. W wycieczce uczestniczyły dzieci z grupy III, IV i V.

2 października 2023 roku dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 165 wybrały się  do Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego. W wycieczce uczestniczyły dzieci z grupy III, IV i V. Celem wyjazdu było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO, zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt, kształtowanie świadomości ekologicznej jak również kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania w miejscach publicznych i przyjemne spędzenie dnia. Pogoda była piękna, co sprawiło, że zwiedzanie było ogromną przyjemnością. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta m.in. słonie, zebry, wilki, hipopotamy, małpki, żyrafy, lwy, tygrysy, pingwiny, różne gatunki gadów itd. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród nich wiele emocji, od radości, zachwytu, zdziwienia, do niepewności. Szczególnie atrakcyjna dla dzieci okazała się okazja obserwowania karmienia słoni oraz „Mini Zoo”, gdzie mogły karmić zwierzęta marchewką. Wyjazd okazał się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Pobyt w ZOO dostarczył  wiele wrażeń i  radości.

Elżbieta Utracka