Powitanie Jesieni

„To afera niesłychana,
Gdzież to zieleń się podziała?
Czemu liście te zielone, w złote cienie są zmienione.
To nie magia, to nie czary, to jesieni piękne dary.
Owocami, kasztanami, żołędziami i grzybami, tym się jesień dzieli z nami”.

25.09.23 nasze przedszkolaki z wielką radością i entuzjazmem powitały nową porę roku – jesień.Wspólna zabawa rozpoczęła się od zaproszenia miłego gościa – Panią Jesień, która z wielkim koszem i jeszcze większym uśmiechem zaprezentowała wiersz M. Terlikowskiej „Idzie jesień”, a z kosza wyciągała same pyszności – warzywa, owoce i inne dary jesieni. Dzieci zapewniły Jesień, iż będą często i chętnie sięgać po te zdrowe smakołyki, wykazały się przy tym dużą wiedzą na temat zdrowych przetworów. Każda z grup umiliła Pani Jesieni wizytę w naszym przedszkolu wesołymi, jesiennymi piosenkami.. Następnie dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące tej wspaniałej pory roku, wzięły również udział w quizie prawda/fałsz. Kolejnym punktem naszego spotkania była zabawa muzyczno-ruchowa z podawaniem kasztanów, gdzie liczyła się współpraca.

Nasze pierwsze jesienne spotkanie zakończyliśmy wykonując jesienny taniec do utworu A. Vivaldiego Jesień.  W wesołych nastrojach przedszkolaki udały się do przedszkolnego ogrodu, by tam wypatrywać oznak dopiero co powitanej Jesieni.

Joanna Opozda