Dzień Kropki i Sprzątanie Świata

7 miesięcy temu

Tego dnia najpierw w swoich salach obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, święto kreatywności, odwagi i zabawy, później naładowani pozytywną energią do działania, wyrószyliśmy na Sprzątanie Swiata!

Dzień Kropki  /zobacz zdjęcia/

Sprzątanie świata /zobacz zdjęcia/

15 września na całym świecie obchodzony jest „Międzynarodowy Dzień Kropki". Celem tego święta jest pomoc dzieciom w odkrywaniu własnych talentów, poznawaniu mocnych stron oraz wyrabianiu wiary we własne możliwości. kropka towarzyszyła nam wszędzie: można ją było zauważyć zarówno na ubraniach dzieci jak i nauczycieli, w salach pojawiły się dekoracje w kropkowe wzory. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Z uwagą wysłuchały opowieści o tym jak zwykła kolorowa kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczestniczyły w wielu zabawach z kropką w roli głównej, stworzyliśmy też prawdziwe kropkowe dzieła.

Następnie utrwaliliśmy zasady segregacji śmieci, przypomnieliśmy sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa i tradycyjnie jak co roku, dzieci z najstarszych grup uczestniczyły w akcji Sprzątania Świata. Przedszkolaki wyposażone w rękawice i worki z ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do zbierania śmieci. Porządkując wyznaczony teren miały poczucie, że robią coś ważnego dla naszej planety.

Anna Krysa-Cholwea

Dzień Kropki  /zobacz zdjęcia/