Samorządowe Przedszkole Nr 165 w Krakowie

"Żegnaj Zimo- witaj Wiosno!"

10 miesięcy temu

„Żegnaj Zimo – witaj Wiosno” – czyli pierwszy dzień wiosny w naszym przedszkolu.

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka radosny czas zabawy. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy wcześniej. Podczas spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy również piosenki o tematyce wiosennej. Wreszcie nadszedł pierwszy dzień wiosny.


Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka radosny czas zabawy. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy wcześniej. Podczas spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy również piosenki o tematyce wiosennej. Wreszcie nadszedł pierwszy dzień wiosny. Wszyscy pojawili się w przedszkolu ubrani w wiosenne kolory. Twórcza zabawa towarzyszyła nam już od rana- tańce, śpiewy, wiosenne quizy i prace manualne. Najbardziej oczekiwaną przez dzieci atrakcją było - Pożegnanie Zimy i Powitanie Wiosny! Obecnie tradycja topienia lub spalenia Marzanny ma charakter zabawy. My również podtrzymujemy tę tradycję. Kolorowy orszak z własnoręcznie wykonanymi przez dzieci gaikami i marzannami przemaszerował wokół przedszkola. W ten sposób chciały wyrazić swoją radość z nadejścia wiosny. Aby tradycji stało się zadość, Marzanna została uroczyście pożegnana i pod nadzorem nauczycieli pozbyto się zimowej pani /posegregowano materiały z których została wykonana i wrzucano do kontenerów/. Dzieci radośnie śpiewały piosenki wiosenne i skandowały hasła: Precz zimo zła…, Wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na Ciebie już czeka…, Witaj wiosno

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To także Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Nasze przedszkolaki również pamiętały o tym i założyły dwie różne skarpetki na znak solidarności z osobami obarczonymi tą wadą genetyczną, świętując tym samym nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale też Dzień Kolorowej Skarpetki.

/zobacz zdjęcia/