Wycieczka śladami Jana Matejko

4 miesiące temu

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, ostatnia wycieczka w ramach projektu "Kocham Kraków" udała się znakomicie

Krakowiaczki mogły podziwiać wnętrza i dzieła sztuki w zbiorach Muzeum Narodowego -  Sukiennice oraz wzięły udział w pokazie grającego zegara w Collegium Maius, poznały również legendę o budowniczych wież Kościoła Mariackiego oraz dowiedziały się wielu ciekawostek z życia i twórczości Jana Matejki.  Na pochwałę zasługują wszystkie dzieci z naszej grupy, które swoją kulturą osobistą i wiedzą mogły być wzorem dla innych zwiedzających.

Dziękujemy Naszej przewodnik - Pani Dorocie Bednarskiej która wprowadziła nas w zaczarowany świat legend i historii starego Krakowa. Dziękujemy również organizatorom projektu, jesteśmy wdzięczni że mogliśmy być częścią tej wspaniałej przygody.

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom Ernesta za zaproszenie nas na pyszny posiłek regeneracyjny do restauracji No Bones Vegan Food.  Było wyśmienicie!

Joanna Opozda