Projekt Kocham Kraków

4 miesiące temu

"Dzieci z grupy Krakowiaczki biorą udział w projekcie "Kocham Kraków - podróż przez historię wehikułem czasu", którego pomysłodawcą i organizatorem jest Specjalistyczna Poradnia Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej -Półkole" przy współpracy ze Stowarzyszeniem Oświatowym "Zamek Królewski w Krakowie".

Dzieci z grupy V Krakowiaczki biorą udział w projekcie:

„Kocham Kraków – podróż przez historię wehikułem czasu”

Motywem przewodnim IV edycji jest: Historia w legendzie ukryta. Dzieci poznają znane i nieznane legendy związane z naszym miastem. Historycznymi postaciami będą między innymi: Król Polski Św. Jadwiga oraz Jan Matejko.

Czas trwania: 15 IV – 20 VI 2024 r.

Pomysłodawca i organizator: Specjalistyczna Poradnia Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej

Współorganizator:  Stowarzyszenie Oświatowe „ Zamek Królewski w Krakowie”

Opis: https://images.dlaprzedszkoli.eu/przedszkole116.krakow/zamek.jpg

Cel projektu:

• poznanie przez dzieci znanych i nie znanych informacji o Krakowie – ich małej Ojczyzny(bohaterów fantastycznych i realnych nieznanych legend, między innymi króla Polski Św. Jadwigę, twórczość Jana Matejki, wydarzenia, tradycje i kultura)

• Poprawa uczenia się dzieci poprzez:

• poprawę jakości nauczanych treści i zadań edukacyjnych dawanych przez nauczycieli dzieciom, wdrożenie założeń uczenia kooperacyjnego,

• zwiększenie kompetencji nauczycieli w zakresie efektywnych i nowoczesnych metod nauczania w celu poprawienia ich wiedzy i umiejętności jak wybranych treści uczyć, wprowadzenie metodyki zuchowej oraz prawidłowej organizacji zajęć w terenie, w tym zajęć muzealnych oraz gier terenowych,

• poprawienie stopnia aktywnego uczenia się dzieci ( osobisty wymiar nauczania)

• budzenie szacunku do Ojczyzny, uwrażliwienie na tradycje i kulturę Krakowa oraz rozbudzenie postawy aktywnego, małego  obywatela

Metody realizacji:

• projekt edukacyjny

• wycieczki historyczne, warsztaty muzealne, gry terenowe,

• metodyka zuchowa: budowanie obrzędowości, przynależności do grupy, przywiązanie i spójność grupyv

Finansowanie: Program w całości zostanie sfinansowany przez Specjalistyczną Poradnię Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Krakowie w ramach wspomagania rozwoju szkół w Gminie Miejskiej Kraków.