DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE V - warsztaty monotypii

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2020 w grupie V „Misie” odbywał się pod hasłem: „Bądź Kulturalny! Kreacja w formach ekspresji twórczej” – warsztat monotypii „ Strachy na lachy”, który jest częścią projektu Fundacji „Burza Mózgów”, którego celem jest wyjście poza szkolny schemat i poznanie środowiska artystycznego. Działania podejmują idee popularyzowania polskiej i światowej kultury i sztuki, inspirując się dziełami artystów współczesnych i dawnych. Jednocześnie ucząc umiejętności działania i zgodnej twórczej pracy zespołowej. Projekt, który został rozpoczęty w grupie dzieci 6 – letnich składa się z szerokiego pakietu działań indywidualno-zespołowych. Wspiera realizację podstawy programowej kształcenia w zakresie plastyki. Stymuluje kreatywność przez wdrożenie narzędzi do prowadzenia autorskich zajęć, aktywizujących twórczo uczestników wydarzeń.

Warsztaty prowadziła Pani Anna Kaszuba-Dębska (Polska artystka, malarka, graficzka, ilustratorka książek dla dziecii młodzieży. Pisarka i biografistka. Reżyserka filmów animowanych i reklam. Znana z instalacji artystycznych w przestrzeniach miejskich, w tym między innymi: Projekt Szpilki i Projekt Emeryty. Mieszka i tworzy w Krakowie. Współzałożycielka Fundacji Burza Mózgów. Recenzentka literatury dziecięco-młodzieżowej. Inicjatorka i animatorka warsztatów artystycznych oraz literackich. Dwukrotna stypendystka Twórczego Miasta Krakowa w dziedzinie plastyka i literatura oraz dwukrotnie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie literatura).Podczas warsztatów dzieci poznały graficzną technikę monotypii. Warsztaty były okazją do rozmowy o strachu i sposobach radzenia sobie ze strachem na podstawie książki autorstwa Pani Anny Kaszuby-Dębskiej pt. "Jak stryjenka Milenka strachy na lachy opanowała?". Dzieci stworzyły piękne prace, które można obejrzeć w galerii przedszkolnej.