"Dzień Kropki"

Wrzesień jest miesiącem bardzo bogatym w nowe wrażenia i emocje, z którymi przedszkolaki muszą się zmierzyć. Pierwsze dni w przedszkolu po długiej przerwie były dla nas pełne zaskoczeń i niespodzianek. Nowa sala, nowi koledzy, nowe zasady. To wszystko sprawiło, że Emocje przez duże „E” stały się dla nas tematem wielu rozmów i przemyśleń.

15 września znany wielu jako „Dzień Kropki” był dla Wiewiórek okazją do zastanowienia: co już umiem, czego się obawiam, co mogę zrobić, by poczuć się lepiej i pewniej w przedszkolu. Inspiracją okazała się piękna bajka „The Dot – Kropka” autorstwa Petera H. Reynoldsa. To historia dziewczynki Vashti, która nie wierzyła, że potrafi coś namalować. Na szczęście na jej drodze pojawiła się nauczycielka, która wsparła dziewczynkę i pomogła jej uwierzyć w siebie. Wiewiórki bardzo długo rozmawiały o własnych mocnych i słabych stronach, o tym jak mogą sobie nawzajem pomóc.

Wesoła zabawa z piosenką „Kropkowy autobus” sprawiła, że na buziach Wiewiórek pojawiły się szerokie uśmiechy i chęć do szalonej zabawy.

Malując własne, najbardziej kolorowe i szalone kropki Wiewiórki poznały aplikację Quiver, która zamieniła ich obrazki w podskakujące i piękne planety. Wiewiórki nie mogły uwierzyć, że ich obrazek mógł się pojawić przed nimi i mogły spróbować go dotknąć. To dopiero były emocje ????.

Dzień Kropki szybko się skończył, a Wiewiórki w szalonych kropkowanych strojach pomknęły do przedszkolnego ogrodu, by tam wspólnie się bawić i odkrywać świat pełen emocji.

Mgr Katarzyna Gurniak