Strona głowna  /  Aktualności  /  Wystawa pt. "Ozdoby Bożonarodzeniowe" zorganizowana w Samorządowym Przedszkolu nr 165 w Krakowie
data dodania: 2020-01-19 16:51:51

CELE WYSTAWY:

- kształtowanie wyobraźni plastycznej inspirowanej tematyką Świąt Bożego Narodzenia,

- rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych poprzez wykorzystywanie różnych technik plastycznych,

- czerpanie radości z efektów własnych działań twórczych,

- wspólne spędzanie czasu na kreatywnej zabawie,

- zacieśnianie więzi rodzinnych.

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, na który czekają wszyscy, zwłaszcza dzieci. Związane z nimi obyczaje są źródłem radości, wzruszeń i niezwykłych przeżyć. Ten magiczny czas w naszym przedszkolu można było poczuć już od początku grudnia. Nasze przedszkolaki zapoznawały się z tradycjami i symbolami Bożego Narodzenia w toku różnorodnych działań. Dzieci brały udział w pogadankach, rozmowach kierowanych, słuchały literatury o tematyce świątecznej, śpiewały kolędy   i pastorałki, wykonywały ozdoby na choinkę, uczestniczyły w warsztatach świątecznych itp. Całe przedszkole wzięło udział w akcji „Mikołajki dla Hospicjum” ucząc się, że Święta Bożego Narodzenia to także czas większej wrażliwości na potrzeby innych. To wszystko skłoniło mnie do zorganizowania I-szej w naszym przedszkolu Wystawy Przedszkolnej „Ozdoby Bożonarodzeniowe”. Zaprosiłam nasze przedszkolaki i ich najbliższych do wzięcia w niej udziału. Efekty wspólnej pracy to niesamowite dzieła, które były podziwiane, a nie oceniane! Dzięki temu każda praca była wyjątkowa. Biorący w niej udział wykazali się ogromną wyobraźnią plastyczną wykorzystując różne techniki, ale co najważniejsze poprzez wspólne spędzanie czasu na kreatywnej zabawie mogli zacieśnić więzi rodzinne. Radość z efektów działań twórczych przedszkolaków była ogromna.

W sumie w wystawie wzięło udział 34. przedszkolaków, którym pomagali najbliżsi. Dzieła zgromadzone na wystawie wzbudziły ogromne zainteresowanie i uznanie naszych przedszkolaków, ich rodzin oraz całego personelu przedszkola. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Magdalena Galas

/zobacz zdjęcia/