Strona głowna  /  Aktualności  /  Andrzejki 2019
Andrzejki 2019
data dodania: 2019-12-08 18:18:51

28 listopada tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu odbył się Bal Andrzejkowy. Tego dnia w Przedszkolu zapanowała atmosfera magii, wróżb i zabaw andrzejkowych. Wszystkie przedszkolaki w grupach zapoznały się z tradycją wróżb w wigilię św. Andrzeja. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości.  Dużo  radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Po obiedzie nadszedł czas na wielki wspólny Bal Andrzejkowy. Ten magiczny czas był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, ale także chwilą wspólnej zabawy, tańców oraz integracji.

mgr Anna Krysa-Cholewa

/zobacz zdjęcia/