Strona głowna  /  Aktualności  /  ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2019
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2019
data dodania: 2019-11-25 17:04:50

"Światowy Dzień Pluszowego Misia" tradycyjnie jak co roku obchodzilismy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej pluszowej zabawki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go "Teddy Bear", co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA. Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka. Pluszowy miś jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Dzisiaj do przedszkola każde z dzieci przyniosło swojego ukochanego misia, miśka, misiaczka….., o którym mogło opowiedzieć. Wspólnie bawiliśmy się, śpiewaliśmy piosenki o misiach, recytowaliśmy wiersze i poznawaliśmy różne historie. Oczywiście zrobione zostało zdjęcie pamiątkowe wszystkich dzieci z misiami.

Wydarzenie przygotowała: mgr Elżbieta Utracka

/zobacz zdjęcia/