Strona głowna  /  Aktualności  /  GRUPA IV "MISIE" - WARSZTATY Z DZIEĆMI I RODZICAMI Z ELEMENTAMI METODY RUCHU ROZWIJAJĄCEGO
data dodania: 2019-11-25 16:37:33

Dnia 18 listopada 2019r. w grupie IV "Misie" odbyły się warsztaty z dziećmi i rodzicami pt. "Mamo, tato pobaw się ze mną! - zabawy ruchowe z elementami Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Dzieci wspólnie z rodzicami wspólnie ćwiczyli zgodnie z instrukcją podaną przez nauczyciela. Głównym założeniem tej metody jest posługiwanie się ruchem jako narzędziem we wspomaganiu rozwoju psychoruchowego dziecka. Opracowany przez  przez Sherborne system ćwiczeń wywodzi się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspakajanych w kontakcie z dorosłymi i ma zastosowanie zarówno we wspomaganiu i stymulowaniu rozwoju dzieci, jak i terapii zaburzeń rozwoju emocjonalnego, społecznego, umysłowego, ruchowego i fizycznego. Podczas zajęć metodą Ruchu Rozwijającego dziecko poznaje więc swoje ciało i przestrzeń, która je otacza, spotyka w niej drugiego człowieka oraz uczy się współpracy. Metoda Ruchu Rozwijającego w ciągu ostatnich kilkunastu lat stała się w Polsce metodą stosowaną powszechnie podczas zajęć z dziećmi. Urzekająca prostotą, naturalnością i uniwersalnością swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim temu, że w gruncie rzeczy jest to system ćwiczeń-zabaw-relacji. Rodzice i dzieci podczas ćwiczeń bawili się wspaniale, a co najwazniejsze to czas spędzony wspólnie rodzica z dzieckiem.

Prowadzenie warsztatów:

mgr Elżbieta Utracka