Strona głowna  /  Aktualności  /  Pasowanie Grupa II

„Dziś dzień ważny niesłychanie –

Przedszkolaków pasowanie.

Wszystkie dzieci są przejęte

Tym niezwykle ważnym świętem.”

Dnia 24 października 2019 r. odbyło się w naszym przedszkolu  Pasowanie na Przedszkolaka. Uroczystość odbyła się w obecności pani Dyrektor mgr Lucyny Zimowskiej,  rodziców   i zaproszonych gości. Był to szczególny dzień zwłaszcza dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Był to również ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. W przygotowanym przez nauczycielki programie artystycznym, pięknie ubrane dzieci, wesoło prezentowały swoje umiejętności: śpiewały grupowe piosenki, tańczyły, recytowały wiersze.
Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie dzieci. Wszystkie dzieci  wyrecytowały „Uroczyste Przyrzeczenie”, w którym wiele obiecały. Otóż: będą zawsze grzeczne, ze smakiem będą zjadały wszystkie posiłki w przedszkolu, będą miłe i koleżeńskie wobec rówieśników i godnie będą reprezentowały swoje przedszkole. Po złożeniu przyrzeczenia przez dzieci nadszedł czas na „ceremonię” pasowania. Pani Dyrektor  przez dotknięcie ramienia dziecka kredką i wypowiedzenie  słów: ,, Pasuję Cię na Wiewiórkę” pasowała wszystkie dzieci. Na pamiątkę tego pięknego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz upominek. Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych, zawsze wzrusza rodziców i cieszy dzieci.

mgr Katarzyna Gurniak