DZIEŃ MARCHEWKI 2019

Dnia 5 listopada 2019r. tradycyjnie jak co roku, w naszym przedszkolu zorganizowany został „Dzień Marchewki”. Wszyscy uczestnicy imprezy, dzieci oraz nauczyciele, przebrani w stroje „marchewkowe” świetnie się bawili. W tym dniu dzieci śpiewały, bawiły się przy muzyce, uczestniczyły w konkursach oraz oczywiście  „chrupały” marchewki i piły sok marchwiowy. Nie zabrakło również licznych rozmów o charakterze prozdrowotnym, które pokazały, jak wiele dzieci wiedzą na  temat wartości odżywczych tego warzywa, pochodzenia oraz wykorzystania jego w życiu codziennym. Szczególnie interesujący i ciekawy był pokaz procesu przygotowania soku z marchwi. Dzieci mogły zobaczyć jak powstaje ten zdrowy sok, przygotowany przy użyciu sokowirówki, czego raczej nie doświadczają na co dzień, pijąc sok już gotowy kupiony w butelce. Tego dnia wielu z rodziców skorzystało z podanego przepisu na ciasto marchwiowe /na Lubelszczyźnie określane jako „marchwiak”/, które upiekli w domu i przynieśli do przedszkola, ciasta i babeczki były znakomite i bardzo smakowały. Wszystkie dzieci bardzo dobrze się bawiły, a przy okazji wzbogaciły swoją wiedzę o wiele ważnych informacji. I tak oto w przyjemny, ciekawy  sposób dzieci zdobywają wiedzę związaną ze zdrowym odżywianiem. Wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie wydarzenia serdecznie dziękujemy !!!

Wydarzenie „Dzień Marchewki” przygotowała: mgr Elżbieta Utracka