Wycieczka do Ogrodu Zoologicznego 2021

16.09.2021r. dzieci z grupy II, III, IV oraz V odwiedziły Ogród Zoologiczny w Krakowie. Głównym celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Podczas wycieczki, która odbywała się w sprzyjającej jesiennej aurze, nasze przedszkolaki miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta oraz bogatą roślinność z różnych stron świata. Dzielnie przemierzając alejki ogrodu, dzieci oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia, miały okazję doświadczyć bezpośredniego kontaktu ze zwierzęciem, co sprawiło, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w ich pamięci.

Wycieczka okazała się nie tylko atrakcyjną lekcją przyrody, ale również wspaniałym przeżyciem, związanym z podróżą i przebywaniem w gronie kolegów i koleżanek z grupy.

/relacjonowała Joanna Opozda/