DZIEŃ MARCHEWKI w grupie V

Dnia 8 października 2020r. tradycyjnie jak co roku, w naszym przedszkolu zorganizowany został „Dzień Marchewki”. Wszyscy uczestnicy imprezy, dzieci oraz nauczyciele, przebrani w stroje „marchewkowe” świetnie się bawili, w tym roku każdy w swojej grupie. W grupie V dzieci śpiewały, bawiły się przy muzyce, uczestniczyły w konkursie plastycznym oraz oczywiście  „chrupały” marchewki i piły sok marchwiowy. Nie zabrakło również licznych rozmów o charakterze prozdrowotnym, które pokazały, jak wiele dzieci wiedzą na  temat wartości odżywczych tego warzywa, pochodzenia oraz wykorzystania jego w życiu codziennym. Wszystkie dzieci bardzo dobrze się bawiły, a przy okazji wzbogaciły swoją wiedzę o wiele ważnych informacji. I tak oto w przyjemny, ciekawy  sposób dzieci zdobywają wiedzę związaną ze zdrowym odżywianiem.