WARSZTAT LALKARSKI

WARSZTAT LALKARSKI pt. "Zrób sobie królową" to część projektu Fundacji „Burza Mózgów” - „Bądź Kulturalny! Kreacja w formach ekspresji twórczej”.  Warsztaty prowadziła Pani Anna Kaszuba-Dębska (polska artystka, malarka, graficzka, ilustratorka książek dla dzieci młodzieży).

Dnia 29.09.2020 w grupie V odbyły się kolejne warsztaty plastyczne: WARSZTAT LALKARSKI pt. "Zrób sobie królową", który jest częścią projektu Fundacji „Burza Mózgów” - „Bądź Kulturalny! Kreacja w formach ekspresji twórczej”.  Warsztaty prowadziła Pani Anna Kaszuba-Dębska (polska artystka, malarka, graficzka, ilustratorka książek dla dzieci młodzieży). Dzieci tworzyły samodzielnie wybraną postać królowej z różnego rodzaju materiału typu: tkanina, papier…itp. według własnego pomysłu tworząc niezwykle ciekawe kukiełki. Uczestnicy warsztatów zapoznali się z kilkoma faktami, o polskich królowych  na podstawie książki „Poczet królowych polskich”, którego autorką jest Pani Anna Kaszuba – Dębska, która prowadziła warsztaty. Dzieci projektowały strój królowej, którą wybrały, były to królowe: Kinga, Jadwiga, Rzepicha lub Bona Sforza. Z tak przygotowanych prac powstała ciekawa, historyczna galeria w przedszkolu. Zapraszamy do galerii przedszkolnej oraz do galerii zdjęć dostępnej na stronie.