"Chemia od Kuchni"

5 miesięcy temu

W piątek /17 listopada/ nasze sale na chwilkę zamieniła się w...laboratorium chemiczne.
A to za sprawą Pana chemika, który odwiedził naszych przedszkolaków. Warsztatach były, okazją do przekonania dzieciom jak wspaniała, kolorowa i ciekawa jest chemia.

Dzieci mogły obejrzeć eksperymenty, podczas których zaznajomiły się z zachodzącymi procesami i zależnościami między substancjami, ale i same mogły zostać choć na chwilę Wielkim, Wspaniałym Chemikiem!. Przymierzyły okulary i rękawice, zapoznały się z podstawowym sprzętem wykorzystywanym w laboratorium oraz odpowiedzialną, a nawet czasami niebezpieczną pracą chemika. Ponadto, dzieci wykonywały doświadczenia razem z chemikiem. Było to spotkanie, które rozwija zainteresowania dzieci otaczającym je światem.

Anna Krysa-Cholewa