#SzkołaDoHymnu.

Uroczyste obchody 105 rocznicy odzyskania Niepodległości

Przed zbliżającym się Świętem Niepodległości angażujemy wszystkie przedszkolaki w wiele zajęć, mających rozbudzić postawę patriotyczną. Począwszy od zapoznania z symbolami narodowymi i ich znaczeniem, poprzez przybliżanie sylwetek znanych Polaków, poznawanie utworów o charakterze patriotycznym, aż po prace plastyczne inspirowane poznawanymi treściami.

Zbliżające się święto to w naszym przedszkolu czas szczególny, gdyż tradycyjnie jak co roku przystępujemy do akcji pod patronatem MEN „Szkoła do hymnu”. Jest to wyjątkowa okazja, kiedy wszystkie dzieci oraz wszyscy pracownicy naszego przedszkola gromadzą się do wspólnego odśpiewania Hymnu Narodowego, a sześciolatki mogą zaprezentować młodszym kolegom i koleżankom swoje umiejętności artystyczne, dając w ten sposób wyraz swojego umiłowania ojczyzny. Cieszymy się, że w tym roku również mogliśmy być razem, aby w odświętnych strojach i nastrojach oddać cześć tym, którzy walczyli o Niepodległą Polskę.

Joanna Opozda