Park Edukacji Globalnej - Wioski Świata

6 miesięcy temu

Park Edukacji Globalnej – Wioski Świata to miejsce, dzięki któremu 17 października nasze Krakowiaczki wyruszyły w podróż dookoła świata, odwiedzając charakterystyczne dla danego kontynentu domy.

Zwiedziliśmy chatę peruwiańską, papuaski dom na palach, wioskę indiańską, jurtę mongolską, igloo, wioskę afrykańską oraz domek na wodzie. W budowlach obejrzeć mogliśmy oryginalne stroje oraz przedmioty codziennego użytku używane przez ich mieszkańców. Niezwykle atrakcyjne okazały się również: plująca lama, wielbłąd oraz jak, którego można wydoić.

Po zwiedzeniu osad, dzieci uczestniczyły w warsztatach: „Arktyczna przygoda”, gdzie w igloo odkryliśmy fascynujące oblicze Arktyki – klimat, przyrodę oraz obyczaje jej niezwykłych mieszkańców. Dowiedzieliśmy się, kto i dlaczego nazwał ich Eskimosami oraz jaki oni sami mają stosunek do tej nazwy. Dzieci poznały tradycje mieszkańców tej części globu a aktywizujące ćwiczenia dały im możliwość poznania zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej strony życia Innuitów.

Z wycieczki wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia oraz wiedzę na temat życia mieszkańców innych kontynentów.

Dziękujemy Pani Monice, mamie Henia za to, że zorganizowała dla nas tak ciekawą przygodę!