ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 10.11.2020 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy 102 rocznicę odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas - Polaków dzień. Włączyliśmy się w ogólnopolską akcję "Szkoła do Hymnu", zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Obchody Dnia Niepodległości

10.11.2020 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy 102 rocznicę odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas - Polaków dzień. Przedszkolaki w swoich grupach poznały historię Polski, trudnych jego losów, poznały ciekawostki o symbolach narodowych. Wykonały prace plastyczne związane z symbolami Polski. Wszyscy wykazali się wiedzą na temat naszego kraju i jego symboli narodowych, podczas rozwiązywania różnych zadań.

Ten dzień upłynął pod znakiem Orła Białego i barw biało – czerwonych. O godzinie 11:11 sale przedszkolne rozbrzmiały Hymnem Narodowym. Została odśpiewana najważniejsza pieśń Polski – Mazurek Dąbrowskiego. W ten sposób włączyliśmy się po raz kolejny do akcji wspólnego odśpiewania hymnu polskiego pod hasłem „Szkoła do hymnu”. Głównym celem naszych działań, które zintegrowały "Małych Patriotów" z naszego przedszkola było kształtowanie miłości i przywiązania do naszego kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

DO HYMNY GRUPA IV:

DO HYMNU GRUPA V: