PIERWSZY DZIEŃ JESIENI W GRUPIE V

Pierwszy Dzień Jesieni przypada na dzień 23 września. Jesień jest bardzo dobrym czasem na obserwowanie zmian w przyrodzie i jej przygotowań do nadejścia zimy - opadające kolorowe liście i owoce drzew, gromadzenie przez zwierzęta zapasów na zimę, pojawienie się w lesie grzybów i odloty ptaków do ciepłych krajów. Dary jesieni - liście, kasztany, żołędzie czy suszone owoce, można wykorzystywać podczas gier i zabaw, a także zajęć plastycznych.

23 września to pierwszy dzień jesieni, który dzieci z grupy V z przyjemnością  wspólnie witały, ciesząc się na  kolejną porę roku - jesień. W tym dniu jesienne kolory były widoczne w całym przedszkolu. Dzieci przebrane w zwierzęta leśne, ubrania w kolorach jesiennych wspaniale sie bawiły. Poznały dary jesieni ukryte w "magiczym pudełku", obejrzały teatr KAMISHIBAI pt. "Muszla" i nie zabrakło również zabaw sportowych w ogrodzie przedszkolnym, przy których wszyscy świetnie się bawili . Ten dzień obfitował w zabawy z muzyką i tancem w jesiennej atmosferze. Z radością dzieci degustowały najsmaczniejsze  owoce jesieni….śliwki, gruszki, jabłka, brzoskwinie. Dzień był pełen dobrej zabawy i wielu miłych wrażeń.