Strona głowna  /  Rodzice-Dzieciom
Rodzice-Dzieciom

"Czerwony Kapturek" Jan Brzechwa

Wspaniali aktorzy dnia 13.06.2018 przenieśli dzieci w świat bajki "Czerwony Kapturek". To już VI edycja projektu Teatr Rodzice-Dzieciom. Na scenie swoje talenty artystyczne reprezenowało pięciu rodziców. Kolejny raz z Panią Joanną miałyśmy przyjemność pracować z rodzicami, którzy zechcieli wziąć udział w zorganizowanej dla dzieci niespodziance z okazji Dnia Dziecka. Wspaniale było podziwiać ich zaangażowanie, dzielić chwile radości oraz być częścią wspaniałego projektu, które od lat gości w naszym przedszkolu. Z całego serca dziękujemy rodzicom za cudowną pracę i wspólnie spędzone chwile.

W przedstawieniu wystąpili:

Mama Czerwonego Kapturka/Sowa - mama Aleksandra

Babcia Czerwonego Kapturka/Jeż - mama Zuzi i Ali

Czerwony Kapturek - mam Mai

Wilk - tata Hani

Gajowy - tata Asi

Dziękujemy!

Joanna Opozda

"Calineczka" H. Ch. Andersen

Dnia 20.06.2017 odbyła się kolejna premiera przedstawienia z serii BAJKI-GRAJKI "Calineczka" wg H. Ch. Andersena. W naszym przedszkolu to już piąta edycja teatru RODZICE-DZIECIOM. Rodzice kolejny raz mieli okazję wcielić się w rolę aktorów. Na próbach dzielnie pracowali nad postacią według wskazówek, które zaproponował reżyser. Wśród widzów obecny był gość specjalny reżyser i dramaturg teatralny Pani Maria, którą zachwiciły stroje przygotowane przez Rodziców. Siostry ze Zgromadzenia Najświętszej Duszy Chrystusa Pana, również obecne bardzo chwaliły występ aktorów-amatorów. Jeśli chodzi o reakcję dzieci, to zapewne się Państwo domyślacie, że były zachwycone, po scenie finałowej braw nie było końca! Kolejny raz nasi Rodzice odnieśli sukces! Gratulujemy!!!

Wszystkim zaangażowanym w przygotowania do premiery, wielką pomoc i wyrozumiałość z całego serca dziękujemy!!!

„Kopciuszek” Jan Brzechwa

Teatr w życiu dziecka odgrywa ogromną rolę zarówno wychowawczą, jak i terapeutyczną. Dziecko, jako widz uczy się poprzez słowo, muzykę oraz gest. Teatr czyni je wrażliwym na sztukę, uczy odpowiednich postaw społecznych, bawi. Dziecko doświadcza emocji, pobudza własną twórczość oraz rozwija zainteresowania. Mając na uwadze powyższe funkcje zainteresowałam się tym aspektem tworząc od 4 lat w naszym przedszkolu spektakle, w których aktorami są rodzice. Rodzice z naszego przedszkola pokazali, że "dla chcącego nic trudnego". Bohaterów baśni w tym roku zagrali:

• Kopciuszek - mama Kuby
  • Królewicz - tata Blanki
  • Macocha - mama Mai
  • Kasieńka - mama Uli
  • Haneczka - mama Anieli
  • Ochmistrz - tata Maksa
  • Herold - tata Uli
  • Sąsiadka/strażnik - mama Zosi
  • Mieszczanka I/Narrator - mama Mileny
  • Mieszczanka II - mama Bartka
  • Sklepikarka - babcia Mai

Rodzicom udział w teatrze tak się spodobał, że pytają, czy w przyszłym roku mogą wziąć udział w podobnym przedsięwzięciu. W dniu premiery dzieci nie spodziewały się, że w roli aktorów zobaczą swoich rodziców. Uwielbiam ten moment, kiedy dzieci zauważają obecność rodzica na scenie i wydając różne dźwięki oraz gesty wyrażają swoją radość.  Ważną rolę w tym roku odegrała Pani Anna Krysa-Cholewa tworząc piękną scenografię do naszego przedstawienia. Bardzo wszystkim dziękuję za zaangażowanie i pomoc w realizacji moich pomysłów.

Ostatnia aktualizacja: 2018-07-17