Krakowiaczki z wizytą w bibliotece

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. W dniu 7 października b.r. „Krakowiaczki” wzięły udział w ciekawej lekcji bibliotecznej, zorganizowanej w bibliotece Filia Nr 20 w Krakowie. Nasze przedszkolaki dowiedziały się między innymi, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki i podzieliły się swoją wiedzą na temat zasad obowiązujących podczas korzystania z jej zasobów. Podczas zajęć była okazja, aby zobaczyć jak wygląda karta czytelnika, poznać zasady wypożyczania książek oraz wysłuchać czytanych przez prowadzącą wierszy, a nawet rozwiązać czytelnicze zagadki. Warto zauważyć, iż prowadząca zajęcia Pani bibliotekarka była pod ogromnym ważeniem wiedzy i zainteresowań jak również dużej kultury osobistej naszych „Krakowiaczków”.

Po tej cennej lekcji powróciliśmy do Przedszkola zmotywowani do aktywnego korzystania z zasobów biblioteki, gdyż:    Kto czyta książki, żyje podwójnie. /Umberto Eco/

oprac. mgr Joanna Opozda