Wycieczka do ZOO

Październik rozpoczął się dla dzieci z grupy II, III, IV i V pełną wrażeń wyprawą do Lasku Wolskiego, w którym znajduje się Ogród Zoologiczny. Tekst piosenki „Idziemy do ZOO, ZOO, ZOO..” rozbrzmiewał od kilku dni, ale właśnie 1 października najgłośniej. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza wycieczka, dlatego szczególnie ważne było właściwe przygotowanie się do niej. Dzień wcześniej rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w autokarze i Ogrodzie Zoologicznym, sposobie poruszania się alejkami i konieczności uważnego słuchania Pań.

I wreszcie nadszedł ten oczekiwany dzień. Słońce towarzyszyło nam od samego rana, gdy jechaliśmy  do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie.   Już za bramą wielką radość sprawiło dzieciom oglądanie różnych gatunków ptaków, niezwykle kolorowych i ciekawych. Z wieloma gatunkami zwierząt  dzieci się zetknęły po raz pierwszy, na przykład z  surykatkami, tygrysami, lwami, żyrafami ... .
Wiele radości sprawiły dzieciom słonie, które  zaprezentowały się przed przedszkolakami pokazując swe trąby. To była wspaniała lekcja przyrody. Pełni wrażeń  wróciliśmy  do przedszkola, gdzie już czekał na nas pyszny obiad.

Katarzyna Gurniak