POWITANIE JESIENI

24 września przywitaliśmy w naszym przedszkolu nową porę roku - Jesień.

24 września przywitaliśmy w naszym przedszkolu nową porę roku - Jesień. Dzieci od samego rana przebrane były w kolory jesienne. Wspólna zabawę rozpoczęliśmy od zaśpiewania piosenki „Pożegnanie lata”. Zabawę prowadziły zwierzątka, które nauczyły dzieci rymowanki – przerywanki i odczytały znaleziony przez nie list od „Pani Jesieni”. Pani Jesień prosiła aby dzieci pomogły jej w wykonaniu różnych zadań. Dzieci chętnie rozwiązywały zagadki, rozpoznawały dary jesieni za pomocą różnych zmysłów, wykonywały zadania sprawnościowe, układały obrazy z darów jesieni, wspólnie tańczyły przy muzyce. Na zakończenie zaśpiewały piosenkę „Znaki jesieni”.

Ten jesienny dzień pachnący przyniesionymi ze wspólnych spacerów darami jesieni będziemy długo pamiętać.

Lucyna Borowska-Ksztoń